Heantos Vietnam'daki geleneksel bir köyden ortaya çıkmıştır.

Heantos’un geleneksel versiyonları çok uzun yıllardır esrar yetiştirilen Vietnam’da kullanılmaktadır. Esrar hasat zamanlarının üretim miktarı azalmakta olduğundan dolayı gençler esrar kullanımını azaltmakta ve yaşlılara öncelik verilmektedir. Bu gelenek esrar bulamayan gençlerin bağımlılıklarını azaltabilmek ve esrara olan açlıklarını giderebilmek için bitkisel bir arayışa gidilmesini gerektirmiştir. Dolayısıyla yerel bitki uzmanları ormanlardan detoks ve uyuma alışkanlıkları için bitkiler topladılar.
Heantos’un temel amacı iki aşamadan oluşmaktadır: Vücudu temizleyecek bir etken ve uyuyarak isteği azaltma deneyimi. Heantos Vietnam köylerinde geleneksel tedavi olarak geliştirildiği için eşsiz bir bitkisel takviyedir. Özetle, 7 ila 10 günlük evde tedavinin ardından birkaç haftalık tedaviyle uyuşturucu bağımlılığını azaltmaktadır. Detoks başlangıcının ilk 3 gününden sonra hasta gündelik hayatına geri dönebilir ve tedavinin geri kalanına rahatlıkla devam edebilir.

Tedavi için Vietnam'a gitmeye gerek yok! Heantos artık burada!

Son 20 yıl içerisinde Dr. Dan ve Prof. Dr. Sung Heantos’un farklı varyasyonlarını denediler. Dr. Dan Heantos’un bulucusu, Prof. Sung ise 1994 itibariyle çalışmaları devam ettiren meslektaşıdır. 1994 bu yana Dr. Sung Heantos’un her varyasyonunu deneyerek Heantos 4’e ulaşmıştır. Heantos 4’ü saf, güçlü ve etkili yapabilmek amacıyla en aktif etkenler üzerinde en sofistike çıkarımları teknolojiyle birleştirmiştir.
Dr. Sung Vietnam’daki Heantos araştırmalarını ve pazar çalışmalarını yürütmektedir. Çok yardımsever bir insan olan Dr. Sung bu saf ve etkili tedavi yöntemini dünyaya tanıtmanın heyecanını yaşamaktadır. Bugüne kadar, Heantos için Vietnam’a gitmeniz gerekiyordu. Ancak Dr. Sung ile yapmış olduğumuz ortaklık sayesinde artık Heantos dünyanın her yerinde sizlerin elinizin altında olacaktır.

Bilimsel Bulgular

1991 yılında Vietnam Sağlık Bakanlığı Heantos’un güvenli ve etkili olduğunu klinik testlerle kanıtladı. 1995’ten bu yana Vietnam Bilim ve Teknoloji Akademisi Heantos’un bilimsel ilerlemesi için onu ilk keşfedenlerle bir araya geldiler. Yaklaşık 20 yıl süren Heantos araştırmaları süresince, Vietnam Kimya Enstitüsü ve bir çok uluslararası kurumda Heantos’un klinik testlerle araştırılması için bir araya geldiler. Vietnam Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde yapılan klinik araştırmaların sonuçları, Heantos’un çok kolay ve hızlı bir şekilde esrar ve benzeri maddelere bağımlılığı olan hastaların detoks sürecinde çok etkili olduğunu göstermiştir. Bu denemeler ve araştırmalar Heantos’un uyuşturucu bağımlılığını giderdiğini ve uyuşturucuya olan isteği azalttığını göstermiştir. Testlerde hiçbir yan etki tespit edilmemiştir. Ayrıca bu çalışmalarla Heantos’un hiçbir kimyasal bileşen içermediğini de kanıtlamıştır.

Pratik Uygulama

Heantos 1990 yılından bu yana Vietnam köylerindeki tedavi merkezlerinde uygulanmaktadır. Yukarıda belirtilen bilimsel bulgulara ek olarak şu anekdotu eklemekte fayda var: Heantos uyuşturucuyu bırakmak isteyen insanlar üzerinde etkilidir. Kapsül şeklinde kullanılan ve çok masrafsız olan Heantos 5-10 gün içerisinde uyuşturucu ve kokaine olan bağımlılığı ve isteği gidermektedir. İstenmeyen bir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Heantos kendisine bağımlılık oluşturmaz ve Methadone türevi ilaçlara benzemez. Heantos Vietnam’ın kuzeyindeki Ninh Binh eyaletindeki Hoang Long Tedavi Merkezinde kullanılmaktadır. Bir çalışmada bu merkezde savaş gazileri aylık morfin desteği olarak Heantos almışlar fakat hastaların %70’i ikinci ay gelmemişlerdir. Bir başka çalışma da Heantos sayesinde bağımlı olan 40 kişiden 37’si yani %92’si 3 aylık tedavi sürecinin ardından uyuşturucu bağımlılığından kurtulmuşlardır.